Houpací kůň a papírové varhany

9. srpna 2007 v 14:37 | Pety |  Mrkvový salát
Malá panenka seděla na své malé židličce v malém domečku v samém rohu dětského pokoje. Kulatý měsíc jak zářivé oko oblohy sledoval oknem holčičku ležící v posteli, kterou spánek unášel do dalekých dálek na křídlech snů. A tak dítě nemohlo vidět, co se v pokoji událo tu noc... byla to noc klidná, sametová, tmavě modrá se stříbrnou krajkou hvězd, taková ta noc, kdy se dějí neuvěřitelné věci. Klika potichounku cvakla a bílé dveře se pomaloučku otevřely, jen opatrně, aby nevzbudily žádného člověka. A panenka vstala, aby uvařila čaj. Hosti přišli. Nebyli vidět, ale čaj by určitě uvítali. Dřevěný houpací kůň u okna se začal lehounce kinklat.
"Dopředu dozadu houpy hou, kam mě má kopyta odvezou,"ozvaly se slabé tóny do rytmu houpání. "Dopředu, dozadu houpy hou, ke křížům, kamenou cestičkou..."
Starý medvěd se záplatou na patě usedl k papírovým varhánkám a hrál potichu, koníkovi k doprovodu...hudba se linula celou místností, tak líbezná a přece tak smutná...
"Dopředu, dozadu, houpy hou, pod zemí javory nerostou..."
Panenka vzdychla a nalila čaj do dvou hrnečků. Usrkla.
"Tak se neupejpejte..."usměje se ještě než nápoj v druhém hrnku zmizí.
"Dopředu, dozadu, houpy hou, proč listy javoru opadnou..."
Je pozdě. Měsíc se schová za popelavý mrak a na dětský pokoj padne tma. Hudba utichne. Panenka se přikryje modrobílou peřinkou a usíná. Také houpací kůň se zastavil. Medvěd se záplatou na patě rychle vklouzne k holčičce do postele. Ta se jen převalí a spí dál. Pokoj je bez hnutí. Venku si lehký vánek pohrává s listy javorů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliade Eliade | Web | 9. srpna 2007 v 15:15 | Reagovat

Ahoj. Prosím hlásni pro mě na http://kiciisek.blog.cz/0708/1-kolo-sonb#komentare. Předem díky moc.

2 Pety Pety | 11. srpna 2007 v 15:34 | Reagovat

Za domama má má máma malou zahrádku, ale nesnese se se sestrou. A navíc okurky neumí létat. Nejdelší malíček má petlahev.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama