Prosinec 2007

Narozeniny

23. prosince 2007 v 19:14 | Pety |  Skryté pohledy mého nepříčetného já...
Prosím o pozornost, tento okamžik se zapisuje do dějin, neboť tohoto dne před rokem se zrodila tato úžasná stránka... Tak máme za sebou první rok jeho života, mého psaní, vašich komentářů, vylévání nálad a hromady dalších věcí. Pokusím se napsat všechny možné lidi, co mi psali komentáře. Takže: Surikata, Daggy, Anik, Kaktus, Kosťa, Katalyn, Brandon, Petronelka, Cool-girl, Elis, Lalaith-Vlčka, Kkkkkkklára, Lůca Machoň, Totally-mad (alias Květinka), Anča Š., Eilen, Flippy, Fee, Jakub, Eliade, Buffy, Mishella, Sifon a náš starý dobrý Bezejmenný. Doufám, že jsem vypsala uplně všechny, pokud jsem na někoho zapomněla, tak se moc stydim, protože jsem vděčná i jim a vůbec všem, co sem kdy napsali, i když mě třeba jenom prosili, abych pro ně hlasovala.
Takže modrá mlha sfoukává svou první svíčku. Plamínek pohasl na znamení konce prvního zamlženého, modrého roku. Hawg!

Přemýšlím o...

7. prosince 2007 v 13:59 | Pety |  Články, který nejdou zařadit, by se měly zakázat!!!!
...smrti. Ne, nestává se ze mě gotička, pesimista, ani hrobník, jenom tak o ní přemejšlim... totiž, přišla jsem na hrozně zvláštní věc (a když já na něco přijdu...). dalo by se to shrnout jednou větou:
Odsuzujeme smrt ze stejného důvodu, z jakého na to nemáme právo.
Vysvětlím. Lidé se odedávna bojí jedné věci-totiž neznáma. Kdybyste byli v naprosté tmě a nevěděli, co je před vámi, za vámi, kolem vás... udělali byste krok? Možná ano, ale nejspíš byste dlouho váhali nebo alespoň zkusili nohou prostor před sebou, než na ni přenesete váhu. Strach ze tmy. Strach z nové školy. Strach ze smrti. Všech těhle věcí se bojíme, protože je neznáme. A smrti se bojíme proto, že nevíme, co nás čeká. A právě proto, že ji neznáme, nemáme právo ji odsuzovat. Třeba je lepší než život. Ale neříkám, že se mi zrovna dvakrát chce umírat. Spíš proto, že se mi líbí život, než že by se mi nelíbila smrt. Jsem vlastně trochu zvědavá...ale nespěchám... a navíc se možná taky trochu bojím. Nebo se mi spíš do toho nechce... No prostě jsem taky jenom člověk, ne?:)