Kdo byl/je Nijár

27. srpna 2012 v 19:32 | Floyd |  Skryté pohledy mého nepříčetného já...
Nijár byl mág. Stará vědma mu řekla, že má talent.
Nijár byl celým jménem Nijaar od Pramene.
Nijár byl jedna z mých nejoblíbenějších postav. Nijár byl kamarád.
Nijár už dvakrát umřel. Takže dejme tomu, že tohle je nekrolog.

Nijár pocházel z vesnice v jižní části Země Stromů.
Stará vědma, sama s velice zajímavým životem, mu řekla, že má talent. To už jsem sice říkala, ale jde o návaznost, chápete.
Tak studoval. Bylo to zrovna u něj trochu nepředstavitelné, ale fakt studoval. A stal se mágem.
Jenže Nijár byl prostě Nijaar. Měl rád svoji pohodu a svoji legraci, to na něm měli všichni rádi.
Taky měl rád svoji nezodpovědnost, to na něm měli všichni rádi, pokud byl daleko.
Byl to ale hrozně hodnej kluk.
Trochu cestoval, po obou zemích, nakonec se dostal do Parýdie v Zemi Hor, kde se široko daleko žádný mág nezdržoval - takže když na něj přišel Silasion, okamžitě ho najali jako informátora.
To mu vyhovovalo. Práce to byla dost nenáročná, protože až na menší potyčky se v té dost chudé oblasti nedělo lautr nic, vždycky tam bylo co ulovit/nasbírat a sníst a venkovani se rádi veselili. A kromě toho tak na něj nedosáhla Rada mágů, aby mu vyprášila kožich za jeho výrazně neprofesionální jednání - jednak si netroufli na vyslance Silasionu, jednak byli moc líní, aby se kvůli němu kodrcali do tak odlehlé oblasti.
Nijár si žil v klidu a pohodě za lesem Velkého ještěra, toulal se, sbíral bylinky, pil víno, jedl zvěřinu a občas si zašel zatancovat. Nedá se mu upřít, že čas od času taky pomáhal místním lidem, když ho požádali.
Nijár byl hrozně drzý, nezodpovědný, lehkomyslný a nebral vážně vůbec nic, natožpak život, natožpak Radu.
Když se dostal do Silasionu, zjistil, že tam působí i jeho dávná kamarádka z vesnice - byla to vnučka vědmy, která mu doporučila dráhu mága, Ella (Elleeonora) po své babičce zdědila léčivé nadání a stala se silasionskou Vrchní Ošetřovatelkou.
Po dobu své služby v Silasionu se ale ti dva setkali už jen asi třikrát.
Jejich posledního plánovaného setkání se už Nijár nedožil.

Bylo by fajn říct, vzhledem k žánru, že umřel jako hrdina a obětoval svůj mladý život boji proti mocnostem zla, pravdou ale je, že v tom vlastně žádné mocnosti zla ani nefigurovaly a Nijár byl v podstatě jen jednou z řady Parýdijských obětí velice zneklidňujících událostí, ke kterým v oblasti tenkrát došlo. Kdyby to býval stihnul, pelášil by odtamtud Nijár, co by mu nohy stačily - jenže stromům se v lese těžo uniká.

Ale Nijár, Nijaar od Pramene, přesto přese všechno nebyl jen obyčejný nezodpovědný floutek, tedy jakože byl, ale našlo by se v něm i cosi dobrého.
Když zemřel podruhé (a bylo by příliš složité vysvětlovat, jak k tomu došlo), obětoval sám sebe pro přítele a ještě se u toho usmíval.
Což je dobrý důvod k malému připomenutí toho blbečka.

Nijaar byl mág.
Nijár byl fakt kámoš.
Tedy dost už k němu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama