De nada

21. března 2013 v 22:36 | Floyd |  Mrkvový salát
Tak vás zdravím
hehe
totiž...
to jsme se ale dlouho neviděli, že..
pravdou prostou a nepřikrášlenou je, že teď prostě vůbec nepíšu. Jakože... takový ty věci, kde se hodně často mačká enter, když je přepisujete do počítače. abych to nazvala trochu vznešeně, věnuji se poslední dobou spíše próze. Jakože celkem hodně a jakože se zatím příliš necítím na jakékoliv zveřejňování úryvků či čehokoliv jiného :D (popravdě už se tu pár náznaků v minulosti zjevilo, ale to ponechme.) Čas od času se taky trochu učím, protože jakože maturuju, ale na to se teda vážně vymlouvat nebudu. taky nechci tvrdit,že odteď změním svůj přístup k životu a budu zveřejňovat každých pět minut.. ehm.. ne, že bych si to nepřála, ale myslím, že už tomu nevěří ani můj adoptivní plyšový medvěd (náš s fien) a ten mě zbožňuje. takže ehm.. takže tak.
Je to hloupý no. Dřív sem nedělala nic jinýho a teď takhle :-D Ale je možný, že se vybouřim jenom na těch prozaickejch věcech a poezii dávám košem? Moc pravděpodobný mi to nepřijde, je to něco úplně jinýho, třeba ten enter se tam zas tak moc nemačká. Asi ze mě spíš poslední ročník vymlátil veškerou poetiku (jakože to zní frázovitě, ale kdybyste viděli, v jakym psychickym rozpoložení jsou lidi od nás ze třídy... je to fakt katastrofa..)
proto mě docela překvapuje, že věc, kterou po tak dlouhý době vypotim (oukej, občas jsem něco napsala, ale nestálo to za moc, což tohle jakoby nevim, asi taky moc ne, ehm, ale baví mě to), je relativně optimistická...
již druhým rokem se učím španělsky, mimochodem.
Tak jo.
Je mi to líto. Ale tak... pohoda jazz :-)

..
....
..
.....................................................................................................

De nada
De nada, malá myško,
říkají nám svazky kopretin
a kamínky tvých očí

Mezi prsty u nohou
máme chvíli prach
a chvíli stonky pampelišek
vždycky ale stín
tak vlahý v tomhle parnu
a tak nepatrný
Vždyť i ty by ses mi
malá myško
v stínu mezi prsty schovala

De nada
zní tak velkodušně
De nada
říká nám průzračná hladina
a křivé větve nad ní
a světlo, co pálí v očích
mezi řasami

De nada
Jak volně se dýchá
když
není zač.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama